Działania proekologiczne

W JANO podchodzimy ze szczególnym szacunkiem do środowiska naturalnego. Chcemy jako ludzie dążyć do ograniczenia naszego wpływu na środowisko. Działamy w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, w której myślą przewodnią jest nasza odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego na całej naszej planecie. Dlatego produkty  JANO są oznaczone marką: PRZYJACIEL ŚRODOWISKA.

Działamy w sposób przyjazny dla środowiska wykorzystując dostępne dla nas metody, które mają na celu poprawę ekosystemu. Zapewniamy odpowiednie standardy dbałości o środowisko naturalne poprzez działania proekologiczne, spełniając wymogi ekologiczne i tym samym wspierając potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń. Faworyzujemy dostawców którzy podzielają nasze poglądy i stosują podobne do nas standardy Ochrony Środowiska. W pierwszej kolejności rozwijamy produkty których produkcja oparta jest na pozyskiwaniu surowców wtórnych oraz takie do produkcji których zużywa się jak najmniej surowców i energii.

Nasze produkty i opakowania do których użyto materiałów z recyklingu mają specjalne oznaczenie:

W zakresie stosowanych opakowań na nasze produkty, prowadzimy program mający na celu jak najszybsze wyeliminowanie opakowań które są produkowane bez użycia surowców wtórnych oraz ograniczamy ilość wprowadzanej foli na rynek. W 2020 roku chcemy aby JANO wprowadziło w postaci opakowań foliowych około 2 tony mniej foli na rynek niż w roku 2019
Zwracamy się do Wszystkich naszych klientów aby opakowania po naszych produktach zawsze odpowiednio segregowali. Folię do foli, papier do papieru, tekturę do tektury.