Działania proekologiczne

W JANO podchodzimy ze szczególnym szacunkiem do środowiska naturalnego. Chcemy jako ludzie dążyć do ograniczenia naszego wpływu na środowisko. Działamy w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, w której myślą przewodnią jest nasza odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego na całej naszej planecie. Dlatego produkty  JANO są oznaczone marką: PRZYJACIEL ŚRODOWISKA.

Działamy w sposób przyjazny dla środowiska wykorzystując dostępne dla nas metody, które mają na celu poprawę ekosystemu. Zapewniamy odpowiednie standardy dbałości o środowisko naturalne poprzez działania proekologiczne, spełniając wymogi ekologiczne i tym samym wspierając potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń. Faworyzujemy dostawców którzy podzielają nasze poglądy i stosują podobne do nas standardy Ochrony Środowiska. W pierwszej kolejności rozwijamy produkty których produkcja oparta jest na pozyskiwaniu surowców wtórnych oraz takie do produkcji których zużywa się jak najmniej surowców i energii.

Nasze produkty i opakowania do których użyto materiałów z recyklingu mają specjalne oznaczenie:

W zakresie stosowanych opakowań na nasze produkty, prowadzimy program mający na celu jak najszybsze wyeliminowanie opakowań które są produkowane bez użycia surowców wtórnych oraz ograniczamy ilość wprowadzanej foli na rynek. Zwracamy się do Wszystkich naszych klientów aby opakowania po naszych produktach zawsze odpowiednio segregowali. Folię do foli, papier do papieru, tekturę do tektury.

W roku 2021 możemy z dumną oświadczyć, że w roku 2020 udało nam się osiągnąć założone cele poprzez wprowadzenie na rynek około 2 tony foli mniej niż w latach ubiegłych. Zamieniliśmy foliowe woreczki na ekologiczne opakowania w kilkudziesięciu oferowanych produktach.  Wszystkie ulotki produktowe, infografiki montażowe zamieniliśmy na poradniki, które dostępne są na kanale JANO TV tym samym ograniczając zużywanie papieru.

W 2021r roku nadal będziemy prowadzić program eliminujący opakowania, które produkowane są bez użycia surowców wtórnych. Chcemy, aby docelowo 50% materiałów wykorzystywanych do produkcji naszych wyrobów było pozyskiwanych z recyklingu. Katalogi, ulotki oraz materiały do promocji naszych produktów w wersji papierowej będziemy zamieniać na wersję online. Nasze działania ograniczające zużycie papieru dostępne są w zakładce „multimedia”.