Korki automatyczne do umywalki - Korki klik klak

Korki klik-klak firmy JANO to najwyższej jakości produkty, które znajdą zastosowanie przy umywalkach. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi pozwalają na szczelne zamknięcie odpływu, zatrzymując odpowiednią ilość wody. Wystarczy zaledwie jedno naciśnięcie, aby korek automatyczny do umywalki zamknął lub otworzył odpływ. Dzięki zastosowaniu mosiądzu oraz metalu korek klik-klak jest odporny na działanie wody, zachowując estetyczny wygląd przez długi czas. Wybierając korki klik-klak firmy JANO stawiasz na najwyższą jakość oraz atrakcyjną stylistykę, która doskonale wkomponuje się w aranżację Twojej łazienki.

 

Co to jest korek klik-klak?

Korek automatyczne do umywalki klik-klak to doskonała alternatywa dla tradycyjnych korków stosowanych w umywalkach, wannach czy zlewozmywakach. Rozwiązanie to nie tylko pozwala na komfortowe korzystanie z armatury łazienkowej, ale jednocześnie sprawia, że zyskuje ona nowoczesny i elegancki charakter. Z uwagi na dużą popularność i praktyczność korków typu push-open zdecydowana większość producentów montuje je fabrycznie w oferowanej ceramice łazienkowej. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań korek klik-klak ma za zadanie blokować odpływ wody, jednak pozwala na wykonywanie tej czynności w sposób zdecydowanie bardziej komfortowy. Dużą zaletą korków typu klik-klak jest także ich bezproblemowe czyszczenie - wystarczy tylko wyjąć mechanizm z odpływu, usunąć zanieczyszczenia, a następnie włożyć go z powrotem.

Jak działa korek klik-klak?

Korki automatyczne do umywalki działają podobnie jak stalowa sprężyna. Aby napełnić umywalkę wodą, należy zamknąć odpływ - w tym celu wystarczy tylko jedno naciśnięcie powierzchni korka. Aby wypuścić wodę z umywalki, należy zrobić dokładnie to samo. Nie ma więc potrzeby wyciągania całego korka czy stosowania w tym celu dodatkowych mechanizmów - jak ma to miejsce w przypadku gumowych korków, do wyjęcia których potrzeba niekiedy dużej siły. Korek klik-klak zamyka się i otwiera automatycznie, co jest niezwykle proste, a przede wszystkim wygodne.

Jaki korek klik-klak do umywalki z przelewem?

Do umywalki z przelewem należy dobrać korek klik-klak, przez który woda będzie mogła swobodnie przepływać. Korek push-open musi być zatem wyposażony w specjalny wpust.

Jaki korek klik-klak do umywalki bez przelewu?

Jeżeli posiadasz umywalkę bezprzelewową, a więc bez bez otworu w górnej części, musisz wybrać korek, który również go nie posiada. W przeciwnym razie woda wypłynie przez otwór prosto na podłogę lub do szafki znajdującej się pod umywalką.

Jak dobrać korek automatyczny do umywalki?

Oprócz wspomnianego wcześniej rodzaju umywalki ważnym parametrem wyboru jest także materiał wykonania, który w znacznej mierze decyduje o wytrzymałości i walorach wizualnych korka klik-klak. Najlepszym wyborem okaże się oczywiście chromowany metal, który zapewni odpowiednią wytrzymałość na działanie wysokich temperatur oraz różnego rodzaju detergentów. Chromowany korek automatyczny do umywalki okaże się także łatwy w czyszczeniu. Przy wyborze zwróć uwagę na to, czy do zestawu dołączone zostały dobrej jakości uszczelki, zapewniające instalacji odpowiednią wodoodporność. Sprawdź również, czy korek można łatwo wyjąć i rozkręcić - tak aby wyczyścić syfon z zalegającego w nim brudu - to pozwoli Ci na niezawodną eksploatację przez długi czas. Do wyboru jest korek klik-klak kwadratowy, okrągły, w odcieniu matowej czerni lub błyszczącego chromu - dzięki tak dużej różnorodności produktów możesz je dobrać do kształtu i koloru armatury, dbając tym samym o spójność całej łazienkowej aranżacji.

Translate »